İADE VE DEĞİŞİM POLİTİKASI

explosion.com.tr' u tercih ettiğiniz için teşekkür ederiz. Aşağıda iade ve değişim politikamızla ilgili bilgileri bulabilirsiniz. Herhangi bir soru, öneri veya görüşleriniz için İletisim Formu’ nu kullanarak bizimle iletişime geçebilirsiniz.

explosion.com.tr’ den aldığınız ürünleri, anlaşmalı olduğumuz veya teslim aldığınız kargo firması ile 1811044311643 iade kodunu kullanarak göndermeniz gerekmektedir. Farklı kargo firmaları tarafından karşı ödemeli olarak gönderilen ürün yada ürünler tarafımızca kabul edilmeyecektir. Ürünlerin tarafınıza teslim tarihinden itibaren en geç tasarım ve abiye ürünlerimiz hariç, 14 iş günü içerisinde faturanızın alt kısmında yer alan iade formunu eksiksiz olarak doldurup, Çağlayan Mahallesi Park Sokak No:15 (Explosion) Çağlayan/Kağıthane/İSTANBUL adresine göndermeniz yeterli olacaktır. 14 iş gününü aşan bildirimlerde maalesef iade kabul edilmemektedir. İade süresi dolan faturasız, etiketsiz, yıkanmış, kullanılmış tekrar satılabilir özelliğini kaybetmiş ya da hasar görmüş ürünlerin iade ve değişimi kabul edilmeyecek, tarafınıza karşı ödemeli olarak geri gönderilecektir. İadeniz explosion.com.tr'nin ilgili birimleri tarafından incelendikten ve onaylandıktan sonra ürün tutarı, 2 ile 5 iş günü içerisinde tarafınıza iade edilir. Bundan sonraki süreç tamamen bankanıza bağlıdır ve explosion.com.tr’nin bankanıza müdahale etme hakkı yoktur. Taksitli olarak satın almış olduğunuz ürünlerinize ait ürün tutarı tarafımızdan tek seferde tamamı kredi kartınıza iade edilmektedir, ancak bankanız tarafından, ürün bedeli, yine taksitli olarak kredi kartınıza geri ödenecektir. Ulaşılamayan irtibat telefon numaralarından kaynaklı gecikmelerden explosion.com sorumluluk kabul etmemektedir. Ayrıntılı bilgi için +90 530 889 26 28  Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya iletişim bölümünden e-mail ile bilgi talep edebilirsiniz.

HANGİ ÜRÜNLER İADE EDİLEMEZ?

Kozmetik ve kişisel bakım ürünleri, iç giyim ürünleri, mayo, bikini, kitap, kopyalanabilir yazılım ve programlar, DVD, VCD, CD ve kasetler ile kırtasiye sarf malzemeleri (toner, kartuş, şerit vb.) ancak ambalajı açılmamış, denenmemiş, bozulmamış ve kullanılmamış olmaları halinde iade edilebilir. Sadece Tasarım ve Abiye ürünlerine özel iade işlemi; ürünün aynı gün içerisinde iade edilmesi durumunda geçerli olacaktır. Belirtilen sürenin aşılması durumunda ise iade işlemleri gerçekleşmemektedir. Tek kullanımlık ürünler hızlı bozulan veya son kullanma tarihi geçme ihtimali olan ürünlerin iadesi kabul edilmemektedir. İade ve değişimlerde sorun yaşanmaması adına ayakkabılarınızı ev ortamında, tekstil ürünlerinin etiketlerini koparmadan ve yıkamadan denemenizi öneririz. Etiketleri koparılmış ve yıkanmış ürünler kabul edilmemektedir.

ELİME GEÇEN ÜRÜN KUSURLU, NE YAPMAM GEREKİYOR?

explosion.com.tr’den kaynaklı yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk vb gönderiler nedeniyle yaşanan aksaklıktan dolayı öncelikle özür dileriz. Belirtmiş olduğunuz ürün tedarikçi firma stoklarında bulunduğu takdirde, değişim yapılacak ve yeni ürün tarafınıza gönderilecektir. Ancak kampanyalarımızın stoklarla sınırlı olduğunu belirtmek isteriz. Ürün/ürünlerin tedarikçi firma stoklarında olmaması durumunda siparişiniz iptal edilerek para iadesi işlemi gerçekleştirilecektir. explosion.com’ dan kaynaklanan, yanlış ürün, yanlış beden ve yanlış renk v.b gönderimleri kullanmadan satılabilir özelliğini kaybetmeden ürünün tarafınıza teslim tarihinden itibaren en kısa süre içerisin de explosion.com +90 530 889 26 28 Müşteri Hizmetlerini arayabilir veya iletişim bölümünden temasa geçerek , kargo ücreti ödemeden iade yapabilirsiniz. Bu sürenin dışında herhangi bir şekilde ürünlerinizin iade ve değişimi yapılamamaktadır.

KAPIDA ÖDEME HİZMET VE KARGO BEDELLERİ

Kapıda Ödeme hizmet bedeli ve Kargo ücreti, kargo şirketinin, size verilen hizmet sonrasında aldığı bir bedel olması sebebiyle iade edilememektedir.

ÜCRETSİZ KARGO KAMPANYALARINDA İADE ŞARTLARI

400.-TL ve üzeri siparişlerinizde kargo ücreti tarafımızdan karşılanarak gönderimi yapılır. Bu ürünlerin tamamını ya da siparişinizdeki ürünlerin bazılarını iade etmeniz durumunda fiyat koşulumuz tekrar hesaplanır. İadenizden sonra sipariş tutarınız 400.TL altında kalırsa ücretsiz kargo hakkınız iptal edilir ve para iadeniz kargo ücreti düşülerek yapılır

 

cultureSettings.RegionId: 0 cultureSettings.LanguageCode: TR